C-runkoiset hydraulipuristimet CFDD sarja

C-runkoiset hydraulipuristimet CFDD sarja

Hidroliksanin C-tyypin syvävetopuristimet, jotka valmistetaan maksimissaan 250 tonnin vetoisuudella, voidaan valmistaa koko pöydän kokoisena, ne ovat vakiomalleja. Tämä mahdollistaa kehyksen C-muoto. Tämän muodon ansiosta on kehyksen sisällä enemmän tilaa ja runkoa voidaan taivuttaa. Tarjoamme useiden pöydänkokojen lisäksi meidän asiakkaille H-tyyppisiä puristimia.

Tämäntyyppisiä puristimia käytetään erityisesti syvävetopuristuksen prosesseissa pienten muottien käytössä, sillä ne vaativat valmistuksessa vähemmän tilaa. Lisäksi on pöydän päähän sijoitettu ejektorirulla sellaista työtä varten, joka vaatii ejektorin käyttöä tuotteen nopeampaa ja helpompaa poistamista varten, kun vetoprosessi on päättynyt.

Erittäin tarkasti työstetty runko ja pöytä tarjoavat meidän asiakkaille tarkkuutta heidän valmistusprosessiin.





    Kromilla pinnoitettu sylinteri
    Hitsattu teräsrunko
    HMI Kosketusnäyttö
    Suojakansi ja valoportti
    Kahden käden painikeohjaus
    Ohjauspaneeli
    Säädettävä isku
    HMI kosketusnäytössä
    OhjauspaneeliSäädettävät vaihtelevat nopeudet HMI kosketusnäytössä
    Öljynpaineen mittari

    Ejektorisylinteri

    C-runkoiset hydraulipuristimet CFDD sarja
    Tekniset tiedotCFDD 30CFDD 60CFDD 100CFDD 150CFDD 200CFDD 250
    Teho (tonnia)3060100150200250
    Pöydän koko500 x 500500 x 500800 x 500900 x 600900 x 6001000 x 600
    Isku (mm)400400400400400400
    Välys (mm)600600600600600600
    Moottorin teho (kW)7,57,511111515
    Pumppu (litraa)222226406464
    Alasajonopeus(mm/s)100100100110125125
    Palautusnopeus(mm/s)150150160150180180
    Työskentelynopeus(mm/s)1010108108
    Cushionisku (mm)102030506080
    Pot isku (Cushion stroke) (mm)150150150150150150
    Pituus (mm)150015001600210021002100
    Leveys (mm)140014001700180018001900
    Korkeus (mm)260026002930340034003600
    Paino (kg)250035005500120001300014000