(

H-runkoiset hydraulipuristimet HCFP sarja

H-runkoiset hydraulipuristimet HCFP sarja

Hidroliksan pylväsrunkopuristimia valmistetaan max. 1000 tonnin teholla, vakiokoossa, mutta myös asiakkaan vaatimusten mukaisesti. Pylvästyyppisiä puristimia voidaan käyttää taivuttamiseen, reikien lävistämisen, leikkaamiseen ja suoristamiseen käytettävän muotin mukaan. Jos tarpeen, suosittelemme muotin lastausjärjestelmää tai muita muotin asennusratkaisuja muotin asentamiseen.

Erittäin tarkasti työstetty runko ja pöytä tarjoavat meidän asiakkaille tarkkuutta heidän valmistusprosessiin.





    Kromilla pinnoitettu sylinteri
    Hitsattu teräsrunko
    HMI Kosketusnäyttö Ohjauspaneeli
    Suojakansi ja valoportti
    Kahden käden painikeohjaus
    Säädettävä vaihteleva paine HMI kosketusnäytössä Ohjauspaneeli
    Säädettävä isku HMI kosketusnäytössä Ohjauspaneeli
    Öljynpaineen mittari
    Ilmajäähdytys
    T-uritettu pöytä
    Käyttöohje

    Ejektorisylinteri
    Työkalun lastaamisen laite

    H-runkoiset hydraulipuristimet HCFP sarja
    Tekniset tiedotHCFP 100HCFP 200HCFP 300HCFP 400HCFP 500
    Teho (tonnia)100200300400500
    Pöydän koko800 x 1000800 x 10001000 x 12001200 x 14001200 x 1500
    Isku (mm)10001000100010001000
    Välys (mm)10001000100010001000
    Moottorin teho (kW)2222223030
    Pumppu (litraa)484887116116
    Alasajonopeus(mm/s)100100100100100
    Palautusnopeus(mm/s)140140140140140
    Työskentelynopeus(mm/s)15810108
    Cushion (valinnainen)4065130150200
    Cushion palautusnopeus30-5030-5030-5030-5030-50
    Isku (mm)300300300300300
    Pituus (mm)22002200240026002600
    Leveys (mm)21002100230025002500
    Korkeus (mm)42004200450047004900
    Paino (kg)800010000150002000023000