(

Särmäyspuristin (hydraulinen) Durma PBF Sarja

DURMA PBF Sarjan särmäyspuristin

PBF sarja palvelee yritystäsi ja luo etuja tuotantostandardeihin. Me olemme suunnitelleet erinomaisen koneen meidän asiakkaille, jotka vaativat tehokkaita ja toimintavarmoja koneita kolmivuorotyöskentelyyn.
Kehitetty DURMAZLAR:in tutkimus- ja kehittämiskeskuksen insinöörien toimesta. RPBF hydraulinen särmäyspuristin vahvistaa liiketoimintaasi innovatiivisilla ratkaisuilla. Me annamme panoksemme tarjoamalla alhaisempaa investointitarvetta, tehokkuutta, tarkkuutta, minimoitua huoltokuluja. DURMA on luotettava partneri, joka tarjoaa erilaisia työkaluratkaisuja.





Erittäin herkkätoiminen.
Jännityksenpoistolla käsitelty teräsrakenne, kestävä yksiosainen runko.
DURMA:n suunnittelema ja tekijänoikeudella suojattu ohjausjärjestelmä.
Palloruuvi ja lineaarinen ohjain, sisäänrakennettu täydellinen takavastejärjestelmä.
Luja, kestävä ja herkkätoimiseen taivuttamiseen pystyvät erityislujitetut työkalut. Voidaan käyttää erilaisilla työkaluilla, erikoisvalmisteinen ja nopea työkalujen kiinnitysjärjestelmä.
Herkkätoimiset ratkaisut nopeaan ja syvään taivuttamiseen.
Huipputarkat lineaariset asteikot.
Ympäristöystävälliset, tehokkaat ja täydelliset taivutusyhdistelmät.

Y1, Y2, X – 3 akselia
Ohjausyksikkö – DT 10 Kosketusnäyttö 2D graafinen (Etäohjaus)
Takavaste: moottoroitu & lineaarinen ohjain & palloruuvi
Eurooppalainen kiinnitysjärjestelmä
Eurooppalainen kiinnitysjärjestelmä ylempi työkalu
Eurooppalaisen tyylin alatyökalun pidike
Tukitangot T-uralla
Sivuttaiset suojapeitteet (ei CE)
Maailmanlaajuisesti tunnetut sähkövarusteet

D-taivutuksen offline-ohjelmisto (3D importer)
CE Manuel F. AKAS II M FPSC-B-C (TURVALLISUUS PLC)
Alempi työkalu DURMA Multi V
Nopea vapautuskiinnike
Manuaalinen tasopyörästö
Lisälaitteena sormisuojat
Lisälaitteena tukitangot T-uralla
Öljyn jäähdytysaine
Erikoispakkaus merikuljetusta varten

PBF Sarjan tekniset tiedot
PBF 2560PBF 30120PBF 30200
TaivutusvoimaTonnia60120200
TaivutuspituusmmA255030503050
Pylväiden välinen etäisyysmmB215025502550
IskummC160180210
VälysmmD350375445
Kidan syvyysmmE250250250
Y-akselin nopeusmm/s120100100
Y-akselin työskentelynopeusmm/s997
Y-akselin palautusnopeusmm/s707773
Pöydän korkeusmmF813878858
Pöydän leveysmmG104104104
X-akselin työskentelynopeusmm/s250250250
X-akselin matkamm500500500
Moottorin tehokW5,51115
PituusmmL325037503750
LeveysmmW120012301390
KorkeusmmH235024002500
Paino arviolta.kg425059008160